Artiklid

AASTANÄITUS "MINA, SUPERORGANISM"
18.09.2019-30.08.2020

 

Tervishoiumuuseumi uus aastanäitus räägib sellest, kuidas meie keha mikroobikooslused mõjutavad meie tervist ja heaolu. Sellelt näituselt saad teada, mida on võimalik igaühel meist ise ära teha, et meie mikrobioom oleks tasakaalus.

Me oleme elanud koos mikroorganismidega kogu aeg ning välja on kujunenud tugev sümbioos. Uute tehnoloogiate kasutuselevõtt on võimaldanud tuvastada tuhandeid uusi bakteriliike ja nende ülesandeid. Mikrobioomiuuringud on kiirelt arenev teadusuuringute valdkond. Meie kooselu bakteritega pole kunagi varem nii oluliseks peetud või paremini mõistetud. Ajal, mil meditsiin liigub patsiendikeskse lähenemise poole, on see suurte võimalustega tulevikuteadus!

Igal inimesel on oma „bakteriaalne sõrmejälg“, millest sõltub tema tervis, eluiga ja heaolu!

 

Näitus sündis koostöös Toidu ja Fermentatsioonitehnoloogia Arenduskeskuse (TFTAK) ning Biokompetentsi keskuse (BIOCC) mikrobioloogidega.  

NÄITUSE TEGID:

Kuraatorid
Ülle Kask / THM Kätrin Karu / TFTAK

Projektijuht
Taavi Kuri

Meeskond
Kärt Mikli / THM Ene Viiard TFTAK, Kaarel Adamberg / TFTAK / TALTECH Signe Adamberg / TALTECH 

Haridusprogrammid
Marleen Soosaar

Ideede arendus, ruum, graafiline kujundus, animatsioonid.
Erika Saks, Jüri Lõun, Tiina Niinemägi, Imre Malva, Jekaterina Vetrova, Rene Siilivask

Tõlked ja keeletoimetus
Avatar

Butafooria
Lea Ojam, Kalle Tikkas, Kärt Mikli

Tootmine
Linex

TÄNAME
Konsultandid Ene Viiard, Kaarel Adamberg / TFTAK Signe Adamberg / TALTECH Elin Org, Tanel Tenson, Tiina Alamäe, Oive Tinn, Siiri Kõljalg / TÜ Marika Mikelsaar, Epp Songisepp, Liina Kuus / BIOCC Anastassia Kuldmaa, Kati Vald / Suukool