Hügieeni ja bakterite tuba23. mail 2015 avame külastajatele püsinäituse tervishoiuteemalise osa, mis paikneb muuseumi III korrusel. Selle loomisega on nüüdsest kogu muuseum külastajatele avatud ning lõppenud laiaulatuslik renoveerimine, mis sai alguse 2011 aasta augustis.

Lisanduv osa täiendab oma temaatikaga aasta tagasi avatud anatoomiaalast püsinäitust „Avameelselt sinu kehast“. Avame uued teematoad: hügieeni ajalugu, seksuaalsus, rasedus ja sünnitus, sõltuvusained, Eesti meditsiini ajalugu, klaasnaine ning inimese elukaar.

Oma püsinäitusel oleme kasutanud rohkelt erinevaid eksponeerimisvahendeid, anatoomilisi mudeleid, päris elundeid ja „käed külge“ eksponaate, mis võimaldavad saada täiusliku pildi inimese ehitusest. Kõik esemed muuseumis, mida julgelt katsuda võib, on tähistatud punktkirjas sildiga. Antud silt viitab sellele, et muuseumisse on oodatud ka vaegnägijatest külastajad, kes saavad muuseumielamuse väljaõppinud kirjeldusgiidi abil.

Lühidalt uutest teematubadest:

 HÜGIEENI AJALUGU

Hügieenituba annab ülevaate hügieenioludest defitsiitsel nõukogude perioodil ja võtab luubi alla bakterid, viirused, sise- ja välisparasiidid.

 SEKSUAALSUS

Mis on armastus? Mis vahe on seksuaalsusel ja seksil? Kuidas kaitsta ennast soovimatu rasestumise eest ja suguhaiguste vastu? Nendele ja paljudele teistele küsimustele saab muuseumis põhjaliku vastuse.

 RASEDUS JA SÜNNITUS

Uue elu algus on üks suurimaid imesid maailmas. Kuidas toimub viljastumine? Mida loode päev läbi ema kõhus teeb? Kuidas arvestada välja lapse sünni päev? Läbipaistev lapseootel naise mudel võimaldab näha, kuidas loode ema kõhtu ära mahub ja milliseid ümberkorraldusi see naise organismis kaasa toob.

 SÕLTUVUSAINED 

Kõige enam sõltuvust tekitavad ained on heroiin, nikotiin, kokaiin, alkohol, hašiš ja amfetamiin. Igal sõltuvusel on oma hind. Narkootikumide, alkoholi ja tubaka mõjust tervisele annab ülevaate meelemürkide tuba.

ELUKAAR

Vanaks saamine on ainus võimalus kaua elada! 9 toredat erinevas vanuses Eesti inimest räägivad elukaare arvutiprogrammis sellest, kuidas nad ennast oma eas tunnevad ja millest unistavad.

EESTI MEDITSIINI AJALUGU

Farmaatsiatuba annab ajaloolise ülevaate tähtsamatest sündmustest ja isikutest, kes kõige  enam mõjutasid Eesti rohuteaduse arengut. Väljapanekus on mitmeid huvitavaid ja väärtuslikke apteegiseadmeid ning -tööriistu, millest vanemad pärinevad 19. saj. keskpaigast.

KLAASNAINE KUI UUNIKUM

Elektroonilise klaasnaise ajalugu ulatub aastasse 1928, mil Saksa Hügieenimuuseumis valmis esimene taoline mudel. Meie läbipaistev klaasist inimene on pärit aastast 1989 ja vääriks oma unikaalsuse poolest hoopis kohta ajaloomuuseumis. Oma aja tehnika- ja elektroonikaime töötab aga väsimatult edasi, tutvustades 9-minutilises loengus inimkeha siseelundeid.

Kohtumisteni muuseumis!

Alates 23.05.20015 on piletihinnad järgmised:

Täispilet  8€

Sooduspilet  5€

Perepilet   18€

Info 6411 886, bron@tervishoiumuuseum.ee