Püsinäitus "Avameelselt Sinu kehast"

Eesti Tervishoiu Muuseum paikneb Tallinna vanalinnas kahes keskaegses hoones, mis on läbinud põhjaliku uuenduskuuri. Vanad hooned loovad ainulaadse atmosfääri ja külastuskeskkonna, mis sobib suurepäraselt raamima kaasaegset anatoomiateemalist püsinäitust.

Läbi kahe maja II ja III korruse paiknevad teematoad harutavad inimkeha põhjalikult lahti, peatudes kõikidel elundkondadel. Lisaks inimese anatoomia ja füsioloogia tutvustamisele peatume ka paljudel teistel valdkondadel, mis on meie keha ja tervisega tihedalt seotud.

Näitlike vahendite mitmekesisus skeemide, vahast või plastist anatoomiliste mudelite ja  päris elundite ehk plastinaatide näol, võimaldab muuseumikülastajal saada täiusliku pildi inimese sisemusest. Toredat osalemisvõimalust pakuvad elektroonilised ja mehaanilised  „käed külge“ eksponaadid.

Kõik esemed muuseumis, mida julgelt katsuda võib, on tähistatud punktkirjas sildiga. Antud silt viitab veel sellele, et muuseumisse on oodatud ka pimedad külastajad, kes saavad muuseumielamuse väljaõppinud kirjeldusgiidi abil.

Püsinäitus „Avameelselt sinu kehast“ soovib oma külastajatele pakkuda eredat ja meeldejäävat muuseumielamust ning julgustada tegema oma elus tervislikke valikuid.  Õpilastele pakume vaheldusrikast ja omanäolist õpikeskkonda.