Hügieeni tuba tervishoiumuuseumi kolmandal korrusel. EESTI MEDITSIINI AJALUGU

Farmaatsiatuba annab ajaloolise ülevaate tähtsamatest sündmustest ja isikutest, kes kõige  enam mõjutasid Eesti rohuteaduse arengut. Väljapanekus on mitmeid huvitavaid ja väärtuslikke apteegiseadmeid ning -tööriistu, millest vanemad pärinevad 19. saj. keskpaigast.

HÜGIEENI AJALUGU

Hügieenituba annab ülevaate hügieenioludest defitsiitsel nõukogude perioodil ja võtab luubi alla bakterid, viirused, sise- ja välisparasiidid.


Nukubeebi mähkimislaudRASEDUS JA SÜNNITUS

Uue elu algus on üks suurimaid imesid maailmas. Kuidas toimub viljastumine? Mida loode päev läbi ema kõhus teeb? Kuidas arvestada välja lapse sünni päev? Läbipaistev lapseootel naise mudel võimaldab näha, kuidas loode ema kõhtu ära mahub ja milliseid ümberkorraldusi see naise organismis kaasa toob.

 

KLAASNAINE KUI UUNIKUM

Elektroonilise klaasnaise ajalugu ulatub aastasse 1928, mil Saksa Hügieenimuuseumis valmis esimene taoline mudel. Meie läbipaistev klaasist inimene on pärit aastast 1989 ja vääriks oma unikaalsuse poolest hoopis kohta ajaloomuuseumis. Oma aja tehnika- ja elektroonikaime töötab aga väsimatult edasi, tutvustades 9-minutilises loengus inimkeha siseelundeid.

SEKSUAALSUS

Mis on armastus? Mis vahe on seksuaalsusel ja seksil? Kuidas kaitsta ennast soovimatu rasestumise eest ja suguhaiguste vastu? Nendele ja paljudele teistele küsimustele saab muuseumis põhjaliku vastuse.

SÕLTUVUSAINED

Kõige enam sõltuvust tekitavad ained on heroiin, nikotiin, kokaiin, alkohol, hašiš ja amfetamiin. Igal sõltuvusel on oma hind. Narkootikumide, alkoholi ja tubaka mõjust tervisele annab ülevaate meelemürkide tuba.

ELUKAAR

Vanaks saamine on ainus võimalus kaua elada! 9 toredat erinevas vanuses Eesti inimest räägivad elukaare arvutiprogrammis sellest, kuidas nad ennast oma eas tunnevad ja millest unistavad.