Järgmine linnalaager juba 25.-28. veebruaril 2020! (registreerumine)

1.-3. klassi õpilastel on kevad-, suve- ja sügisvaheaegadel võimalus osaleda lastelaagris "Kaheksa ühe hoobiga". Lapsed saavad nelja päeva jooksul osaleda kaheksa Tallinna vanalinnas asuva muuseumi ja keskuse tegevuses. Tänu huvitavale ja mängulisele programmile on iga laagripäev eri näo ja teoga. 

Projekti veab sel õppeaastal Eesti Lastekirjanduse Keskus (Liis Sein, elk@elk.ee).

 

Laagriprojektis osalevad:

Eesti Ajaloomuuseum
Eesti Lastekirjanduse Keskus
Eesti Loodusmuuseum
NUKU teater ja muuseum
Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum
Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum
Eesti Tervishoiu Muuseum
Eesti Kunstimuuseumi Niguliste muuseum

Pea kõik tegevused toimuvad vanalinnas, ühe kilomeetri raadiuses (vaata kaardil).  Laager on tänaseks toimunud kümnel korral. 

PRAKTILINE INFO

Vanusegrupp: 1.-3. klass

Järgmised laagrid toimuvad:
● 25.–28. veebruar 2020
● 16.–19. juuni 2020

Kestus ja programm: Üks laagripäev kestab 6 tundi, kogunemine igal hommikul ajavahemikus 9:50-10:00 laagri plaanis ette nähtud muuseumis. Laager lõpeb kell 16:00. Soovime, et vanemad tulevad lastele järele õigeaegselt või on lastel kodutee selge. Laagri ajakava saavad registreerunud ja laagri eest tasunud osalejad e-kirjaga mõned päevad enne laagri toimumist.

Rühmad: Lapsed jaotatakse klasside kaupa rühmadesse, kuid vajadusel arvestame individuaalsete soovidega (proovime õed-vennad ja sõbrad ühte rühma paigutada). Iga laagripäeva jooksul veedetakse aega kahes muuseumis. Lõunale ning teistesse muuseumidesse saadavad lapsi muuseumitöötajad.Ühte rühma mahub kuni 15 last.

Lõunasöök: igal päeval saavad lapsed lõunatunnil (kl 12.30-13.30) sooja söögi. Lõunale minnakse ühiselt koos muuseumitöötajatega. Kui teie lapsel on mõne toiduaine vastunäidustus, palume sellest registreerimisel märku anda.

Hind ja tasumine: Neli päeva kestva laagri hind on 85€, soodushind ühe pere lastele 80€/laps. Hinna sisse kuuluvad kõikides muuseumides toimuvad tegevused ja materjalid, soe lõunasöök ja käibemaks. Laagrisse on võimalik tulla ka osalise ajaga. Laagri eest tasumine toimub arve alusel, mis saadetakse registreeringu järgselt paari nädala jooksul.

Lisainfo: Eesti Lastekirjanduse Keskus, Liis Sein, elk@elk.ee, +372 617 7231

Järgmine linnalaager juba 25.-28. veebruaril 2020! (registreerumine)

 

TEGEVUSED MUUSEUMIDES:

  • Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumis uurime vanu pille, katsume mõnest pillist ka ise hääle kätte saada. Mängime muusikamänge.
  • Eesti Ajaloomuuseumis, keskaegses Suurgildi majas otsime salajasi laekaid ja lahendame nendes olevaid ülesandeid. Kõige lõpuks saab natuke närvikõdi.
  • Eesti Lastekirjanduse Keskuses kehastume kirjanikuks ja raamatukunstnikuks, meisterdame osavusmängu ja loeme põnevusjutte.
  • Eesti Loodusmuuseumis tutvume näitusel „Isad ja pojad“ loomade pereeluga ning saame teada, kas ja kui palju loomaisad oma järglastega tegelevad. Uurime veel loomade-lindude mune, poegi ja pesi. Mängime liikumis- ja mõistatamismänge ning valmistame ise omale ühe magusa looma.
  • Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis avastame vahelduvaid näituseid ning tarbekunsti püsinäitust „Kogutud teosed“, kus näeme laia valikut keraamika- ja portselani, naha-, tekstiili-, klaasi-, ehte- ja metallikogust. Mängime otsimismängu, katsetame saviga ja kehastume ise kunstnikeks.
  • NUKU muuseumis avastame imetabast teatrimaailma. Õpime tundma lavaruumi ja fantaasiamaailma loomist lavale. Tutvume lavaplaanide ja makettidega. Iga osaleja saab koju kaasa enda tehtud tikutoosisuuruse maailma.
  • Niguliste muuseumi keskaegsete müüride vahel tutvume vanade tuntud legendidega, hertsogi muumia ja teiste põnevate tegelastega ning ronime salakäikudes.
  • Eesti Tervishoiu Muuseumis teeme tutvust põneva püsinäitusega “Avameelselt Sinu kehast”. Uurime mänguliselt esmaabiga seonduvaid teemasid: kuidas märgata ohtu ja mida teha, kui õnnetus on juhtunud. Muuhulgas harjutame sidumist, proovime elustamist ja mängime läbi häirekeskusesse helistamise.

Järgmine linnalaager juba 25.-28. veebruaril 2020! (registreerumine)