Tallinna vanalinna kaheksa muuseumi ja keskuse ühine koostööprojekti „Puust ja punaseks“ koolipäevad toimuvad sel sügisel novembrikuus.

Koolipäeva eesmärk on ühe meeleoluka päeva jooksul omandada teadmisi ajaloo, teatri, kunsti, muusika ja inimese tervise vallast või hoopis uurida lähemalt teatrit, loodust, kirjandust ja disaini.

Klassil tuleb valida sobiv kuupäev vastaval nädalal ja üks kahest koolipäevast.

NELJANDATE KLASSIDE KOOLIPÄEVAD: 7.11, 8.11 ja 10.11.2017

Koolipäev 1 – tunnid toimuvad Eesti Ajaloomuuseumis, Eesti Tervishoiu Muuseumis, Eesti Kunstimuuseumi Niguliste muuseumis ja Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumis.

Koolipäev nr 1 on inspireeritud 4. klassi õppekavas olevast mineviku ja esivanemate teemast. Päeva läbiv ülesanne on leida üheskoos Tallinna vanalinna kuulsa apteekri kaduma läinud tarkusetera. Lapsed kehastuvad vanalinna salaseltsi liikmeteks, kes asuvad üheskoos asitõendeid otsima. Kuna iga meisterdetektiivi peamiseks tööriistaks on tema teravad meeled, siis paneme need proovile Tervishoiumuuseumis. Ajaloomuuseumis otsime vappe ja vapiloomi nii majast kui ka rahadelt ning teeme salaseltsile oma vapi. Nigulistes vaatame, mis peitub vanade maalide all ja Teatri- ja Muusikamuuseumis otsime asitõendeid erinevatelt muusikariistadelt.

Koolipäev 2 – tunnid toimuvad Eesti Lastekirjanduse Keskuses, Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis, NUKU muuseumis ja Eesti Meremuuseumis.

Sellel koolipäeval tutvustavad muuseumid laiemalt 4. klassi õppekavas olevat Pinocchio teemat. Lastekirjanduse keskus näitab läbi põnevate tegevuste, kuidas saab puidust paber, paberist raamat ja raamatusse erinevad Pinocchiod, ETDM-is proovivad lapsed ise Geppetto töökoja jaoks mööblit disainida. NUKU muuseumis mängivad lapsed erinevate nukuliikidega ise läbi stseene Carlo Collodi kirjandusteosest „Pinocchio“. Meremuuseumi Paksus Margareetas tutvutakse puutööriistadega, uuritakse laevu, mis ehitati samal ajal kui loodi Pinokkio tegelaskuju ja nende ehitamise saladusi: miks on vanadel köitel tõrvalõhn? Mis puust on tehtud haabjas? Millised laevad võiksid seilata tulevikusadamatesse?

VIIENDATE KLASSIDE KOOLIPÄEVAD: 14.11, 15.11 ja 17.11.2017

Koolipäev 1 –  tunnid toimuvad Eesti Ajaloomuuseumis, Eesti Lastekirjanduse Keskuses, Eesti Meremuuseumis ja Eesti Kunstimuuseumi Niguliste muuseumis.

See koolipäev toob lasteni kõige sisukamad uudised Eesti Ajaloomuuseumist, Eesti Lastekirjanduse Keskusest, Niguliste muuseumist ja meremuuseumi Paksust Margareetast. Ühistööna valmib klassi ajaleht, kuhu koondatakse päeva jooksul saadud teadmised. Mida põnevat kõike ajalehes ei leidu - reklaamid, päevauudised, orienteerumiseks vanalinna kaart, anagrammid, intervjuu Püha Gertrudiga, pildikesi ajaloost ja palju põnevat nuputamist koduteele ning kooligi kaasa. Tule ja ole ajakirjanik, ajaloolane, reklaamiagent, loodusuurija, fotograaf, toimetaja või postiljon.

Koolipäev 2 –  tunnid toimuvad Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis, NUKU muuseumis, Eesti Tervishoiu Muuseumis ja Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumis.

See koolipäev viib õpilased seiklema üksikule saarele, kus ellujäämine sõltub neljast põhielemendist. Seiklusmängu käigus tutvuvad lapsed põhielementidega. Tervishoiumuuseumi loodusõpetuse tunnis vaatleme inimese seotust ümbritsevaga läbi vee rolli inimese kehas. Teatri- ja muusikamuuseumi muusikatunnis uurime kõige vanemaid pille, mis kasutavad heli tekitamiseks õhku (puhkpillid), Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumi kunstitunnis loome me maa peal kõndimiseks imejalanõud, mis peavad vastu nii erinevatele temperatuuridele, suurele veele kui ka kuumusele. NUKU muuseumi kirjanduse ja liikumise tunnis tutvume põhielementide loomislugudega ja proovime kõike „omal nahal“ järele.

Hind: 15 eurot lapse kohta

Kestus: kl 9.30-14.50