Näitus inimese ja bakterite kooselust "Mina, superorganism" oli avatud 18.09.2019 - 6.09.2020. Meil on hea meel kutsuda Teid näituse virtuaaltuuridele. Ekspertide juhendatud kuraatortuurid toome huvilisteni videodena interneti vahendusel kolmes osas.

1. osas räägib Tervishoiuumuuseumi näituste kuraator Ülle Kask bakterite taksonoomiast, levikust, vanusest, ehitusest, liikumisest, paljunemisest ja nendega seotud teadusavastustest. Vaata videot.

2. osas kõneleb Tallinna Tehnikaülikooli keemia ja biotehnoloogia instituudi vanemteadur Kaarel Adamberg bakteritest inimkehas: kus neid enim leidub, kuidas bakterid inimkehasse saavad ja kooslused elukaarel muutuvad. Kaarel peatub põhjalikumalt ka sooletrakti bakteritel: kuidas bakterikooslused ajaga muutunud on, millised kooslused on eri rahvastel, milliste haigustega vaesunud mikrobiootat seostatakse, mida bakterid söövad ja kuidas me ise bakterite kooslusi mõjutada saame? Jutuks tulevad kiudained, probiootikumid, seedimise kiirus, bristoli skaala. Vaata videot.

3. osas jutustab bakterinäituse projektijuht Taavi Kuri bakteritest nahal ja suus, biokilest, antibiootikumiresistentsusest, kaka siirdamisest, hügieenist ja bakterite kasutamisest erinevates tööstusharudes. Vaata videot.

Kuraatortuurid toome teieni meie Facebooki ja YouTube kanalite vahendusel. Soovitame hakata jälgijaks, et mitte värskeid ja põnevaid uudiseid maha magada.